• Certyfikaty

• CERTYFIKATY

W 2008 roku Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej otrzymało Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości".

"Szkoła przedsiębiorczości” jest znakiem jakości w dziedzinie szeroko rozumianej przedsiębiorczości przyznawanym szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

O Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” mogą ubiegać się szkoły, które:

- kształtują wśród uczniów postawy przedsiębiorcze,

- dbają o jakość nauczania i wychowania w obszarze szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej i finansowej,

- współpracują z gospodarczo - społecznym otoczeniem szkoły,

- inicjują działania z zakresu przedsiębiorczości wspierające środowisko lokalne,

- przygotowują do rynku pracy.

Szkoła nasza ubiegając się o certyfikat musiała spełnić wymogi określone przez organizatora w 4 obszarach certyfikacji:

„Przygotowujemy do aktywności na rynku pracy”

„Uczymy świadomego gospodarowania finansami”

„Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi”

„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za edukację ekonomiczną”

W realizację programu włączyło się wielu nauczycieli oraz uczniów, koordynatorem programu była Dyrektor dr Joanna Stomska.

Certyfikat Jakości " Szkoła Przedsiębiorczości" zaświadcza, że dana szkoła pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości dla młodych ludzi.

W roku szkolnym 2005/2006 oraz 2006/2007 za wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością i Zapewnienia Jakości w obszarach:

1. Wychowanie i opieka

2. Koncepcja pracy szkoły

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli otrzymało z rąk Kuratora Oświaty dwa Certyfikaty Jakości: