• Erasmus +

• ROK SZKOLNY 2023/2024

• Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach realizuje kolejny akredytowany projektmobilnościowy w ramach przyznanej szkole Akredytacji w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000113741 realizowany jest w ramach programu Erasmus+ i jest w 100% współfinansowany przez Unię Europejską.

W projekcie założono udział 15 uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista, technik reklamy, technik spedytor w miesięcznych stażach zawodowych w greckich przedsiębiorstwach. Ponadto 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych będzie miało szansę wyjechać do Grecji na obserwację pracy zagranicznych firm.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i umiejętności praktycznych uczniów, zwiększanie ich szans na zatrudnienie po zakończeniu edukacji poprzez zdobycie doświadczenia zawodowego za granicą. Wyjazd do Grecji to także szansa na podniesienie umiejętności językowych, społecznych, okazja do nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów, wzrost świadomości międzykulturowej.

Nauczyciele będą mieli szansę poznania specyfiki funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw, poznania metod i technik nauczania praktycznego uczniów w innym kraju. Nabyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane do uatrakcyjnienia własnych programów kształcenia młodzieży.

Przed wyjazdem do Grecji uczestnicy projektu skorzystają ze wsparcia językowego, kulturowego i pedagogicznego, które pozwoli im przygotować się do udziału w mobilności.

Pliki do pobrania:

Regulamin_rekrutacji_uczestnikow_do_projektu.pdf