• O szkole kosz

• Profil szkoły

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik ekonomista (4 lata)

Kwalifikacja 1 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
            Kwalifikacja 2 Prowadzenie rachunkowości

Jeśli pragniesz podjąć pracę w podmiotach gospodarczych, instytucjach usługowych czy instytucjach finansowych takich jak banki, agencje ubezpieczeniowe, biura maklerskie, jeśli pragniesz poznać stosowane w przedsiębiorstwach strategie, instrumenty oraz narzędzia finansowe i rachunkowe, a także regulujące je normy prawne, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!

A może chciałbyś założyć własną firmę i sprawnie, z sukcesem nią kierować? Pamiętaj, że dobrym wyjściem jest samozatrudnienie, będące doskonałym sposobem na życiowy sukces.

Szkoła przygotuje Cię do prowadzenia prac związanych z obsługą biura, księgowością, polityką zatrudnienia, wynagrodzeniami, gospodarką finansową itd.

Przedmioty: działalność gospodarcza, planowanie i sprawozdawczość w organizacji, rachunkowość, analiza finansowa, pracownia ekonomiczna działalności gospodarczej,  pracownia planowania i sprawozdawczości w organizacji, pracownia rachunkowości, pracownia analizy finansowej, język angielski, język niemiecki.

Technik organizacji reklamy (4 lata)

Kwalifikacja 1 Sprzedaż produktów i usług reklamowych
            Kwalifikacja 2 Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej

Chcesz podjąć pracę w agencjach i studiach reklamowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych w działach marketingu i reklamy?

A może w biurach ogłoszeń, środkach masowego przekazu w działach promocji, agencjach scenariuszowych i studiach graficznych, agencjach do konktaktu z prasą, agencjach do kształtowania opinii publicznej?

Ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!!!

W szkole nauczysz się przeprowadzać analizy marketingowe, zbierać informacje na temat zleceniodawcy i jego oczekiwań, opracowywać informacje niezbędne do realizacji zadań reklamowych, prezentować usługi reklamowe, uczestniczyć w rozmowach handlowych i wiele innych.

Przedmioty: marketing w działalności reklamowej, organizacja działalności reklamowej, organizacja i technika reklamy, działalność gospodarcza w reklamie, pracownia ekonomiczna, pracownia marketingu, pracownia grafiki, pracownia technik poligraficznych, język niemiecki, język angielski.

Technik handlowiec (4 lata)

Kwalifikacja 1 Prowadzenie sprzedaży
            Kwalifikacja 2 Prowadzenie działalności handlowej

Jeżeli marzysz o pracy w przedsiębiorstwach handlowych - to propozycja właśnie dla Ciebie!

Ucząc się ekonomii będziesz potrafił podejmować racjonalne decyzje nie tylko w pracy, poznasz swoją wartość rynkową, staniesz się osobą aktywną i przedsiębiorczą. Rozwiniesz swoje zainteresowania w działach zakupu i sprzedaży firm zajmujących się obrotem towarowym. Zdobędziesz kwalifikacje i umiejętności, które zwiększą Twoje szanse na rynku pracy!

W szkole zapoznasz się z organizacją pracy sklepów, zaopatrzeniem placówek detalicznych, przygotowaniem dokumantacji związanej z zamówieniami i przyjmowaniem towarów, organizacją procesu sprzedaży, kontrolą jakości towarów, zaopatrzeniem hurtowni, aktywizacją sprzedaży hurtowej itp.

Przedmioty: towar jako przedmiot handlu, organizacja i technika sprzedaży, obsługa klientów, marketing w działalności handlowej, przedsiębiorca w handlu, pracownia organizacji sprzedaży, pracownia sprzedaży towarów, pracownia rachunkowości handlowej, pracownia zarządzania działalnością handlową, język niemiecki, język angielski.

Zasadnicza szkoła zawodowa (3 lata)

Kwalifikacja 1 Prowadzenie sprzedaży

Jeżeli masz określone umiejętności i chcesz zdobyć zawód sprzedawcy wybierz właśnie tę szkołę!

Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami odbędziesz praktykę u wybranego pracodawcy. W szkole nauczysz się wykonywać prace związane z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży, przyjmować dostawy oraz przygotowywać towary do sprzedaży.

Miejscem Twojej pracy może być np. punkt sprzedaży detalicznej lub hurtownia.

Przedmioty: sprzedaż towarów, podstawy działalności handlowej, organizacja sprzedaży, towaroznawstwo, pracownia organizacji sprzedaży, pracownia sprzedaży towarów.