• PO WER

• 20 uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie „Doświadczenie międzykulturowe motywacją do rozwijania kompetencji kluczowych”. Jest to nowy projekt mobilnościowy realizowany przez Ekonomik. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską, w 100 % ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PO WER, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Młodzież w czasie 12 dniowego pobytu w Bohumienie miała okazję poznać swoich rówieśników z Czech. Wzajemnie przybliżając sobie historię i kulturę swoich krajów. Młodzież miała również okazję zwiedzić takie miejsca jak Ołomuniec i Ostrawę.

Celem projektu jest także wzmocnienie postaw tolerancji, otwartości na obce kultury i tradycji, które mają szczególny wpływ na dojrzewanie osobowości i niezależności. Projekt przyczynia się także do upowszechniania wśród uczniów wiedzy o UE oraz zwiększenia ich świadomości i zainteresowania innymi kulturami, a także o konieczności współpracy i integrowania się z przedstawicielami różnych narodowości europejskich, zwiększając tym samym szansę młodych ludzi w przyszłości na samorealizację i rozwój osobisty.

Doswiadczenie_miedzykulturowe_motywacja_do_rozwijania_kompetencji_kluczowych.odt

Karta_zgloszenia_ucznia_do_mobilnosci.docx

Regulamin_rekrutacji_uczestnikow_do_projektu.doc