• AKCJA TRANSFORMACJA

• W tym roku szkolnym rozpoczynamy w Ekonomiku realizację projektu AKCJA TRANSFORMACJA. Powiat Tarnogórski uzyskał ponad 10 mln zł na rozwój kształcenia zawodowego uczniów i uczennic tarnogórskich techników.

Środki Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji zostaną przeznaczone na:

• warsztaty na uczelni we współpracy z pracodawcami,
              • specjalistyczne szkolenia prowadzące do nabywania kwalifikacji rynkowych funkcjonujących w oparciu o Zintegrowany System Kwalifikacji Rynkowych,
              • kursy prowadzące do zdobycia dodatkowych kwalifikacji,
              • wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu kształcących kadry dla zielonej i cyfrowej gospodarki.

Rekrutacja do projektu potrwa od 2 do 18 września br.

Szkolnymi koordynatorami projektu są: Danuta Gałachowska oraz Barbara Brewko.

• Nagroda - Inspirator Kariery 2024

• Miło nam jest poinformować, że Ekonomik został laureatem konkursu Inspirator Kariery 2024 !!!

Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ nasza szkoła od lat podejmuje inicjatywy na rzecz podniesienia jakości kształcenia zawodowego oraz formowania preorientacji i orientacji zawodowej, w szczególności promując Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, organizując Festiwale przedsiębiorczości, spotkania z pasjonatami i przedstawicielami nauczanych zawodów oraz współpracując z otoczeniem szkoły, zwłaszcza z przedsiębiorstwami i uczelniami. Kształtuje kompetencje kluczowe, zaspokaja indywidualne potrzeby uczniów oraz wspiera podejmowane przez nich inicjatywy.

Tekst: Danuta Gałachowska