• Ekonomik sprząta świat!
              20 września uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami p. Katarzyną Guźniczak oraz p. Beatą Kapcią dołączyli do 31. edycji akcji „Sprzątanie Świata- Polska!” pod hasłem „Na straży czystej Ziemi”. Celem akcji jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Udało
              się zebrać 210 kg odpadów (głównie szkła i plastiku) z okolic Parku Miejskiego. Brawo Ekonomik! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za Wasze ogromne zaangażowanie! Szczególne podziękowania należą się firmie Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o., która zasponsorowała wywóz odpadów.

• Wolontariat Ekonomika w Kenii

• W czasie wakacji jedna z naszych wspaniałych nauczycielek osobiście przekazała dary dla dzieci ze szkoły Knew Zone Academy w Malindii (Kenia). Z zebranych przez wolontariat środków zakupiliśmy maści z antybiotykiem oraz kleje introligatorskie. Jeden z sympatyków Ekonomika zasponsorował również przybory szkolne oraz słodycze. Ogromna radość i łzy wzruszenia towarzyszące spotkaniu są trudne do opisania. Dzieci z wioski na co dzień jedzą jedynie miskę ryżu. Niektóre z nich pierwszy raz w życiu miały okazję zjeść czekoladę.
              Serdecznie dziękujemy pani Hannie Radomskiej za dostarczenie artykułów oraz wszystkim osobom, które wspierają działania Szkolnej Sekcji Wolontariatu.

• AKCJA TRANSFORMACJA

• Wczoraj w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów dotyczące projektu Akcja Transformacja.

Uczniowie Ekonomika będą mogli wziąć udział w następujących kursach:

• Projektowanie grafiki komputerowej
              • Tworzenie witryn internetowych
              • Szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych transportowych
              • Szkolenie czasu pracy kierowcy
              • Kurs obsługi wózka widłowego

Kursy są darmowe a na zakończenie uczestnicy uzyskają certyfikaty honorowane w całej Unii Europejskiej.

#ekonomiktg #uczęsięwtg #akcjatransformacja