• Erasmus +

• ROK SZKOLNY 2020/2021

• ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

do projektu:

„Praktyka zagraniczna – nowe możliwości, lepsze umiejętności”
            realizowanego przez Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej
            im. K. Goduli w Tarnowskich Górach

skierowanego do dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczęszczających do klas II i III,
            w kierunku:

technik ekonomista, technik handlowiec,
            technik reklamy, technik spedytor

Termin stażu: 20.09.2020 – 18.10.2020

Miejsce stażu: Włochy, Nicotera

Udział w projekcie jest bezpłatny

W ramach projektu zapewniamy:

• atrakcyjne staże we włoskich przedsiębiorstwach,
            • transport,
            • noclegi,
            • wyżywienie w postaci śniadań i kolacji,
            • kieszonkowe,
            • atrakcyjny program spędzania czasu wolnego, w tym dwie wycieczki kulturowe (np. Tropea, Reggio di Calabria),
            • ubezpieczenie,
            • przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać w sekretariacie szkoły. Wypełniony formularz należy złożyć do koordynatora projektu, do dnia 9 marca 2020 r.

Regulamin rekrutacji dostępny jest u koordynatora projektu.

Zachęcamy do udziału!!!

PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin_rekrutacji_uczestnikow_do_projektu

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY

Praktyka zagraniczna – nowe możliwości, lepsze umiejętności

„Praktyka zagraniczna – nowe możliwości, lepsze umiejętności” to kolejny projekt mobilnościowy realizowany przez Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

30 uczniów kształcących się w kierunkach technik ekonomista, technik handlowiec, technik reklamy, technik spedytor wyjedzie na zagraniczny staż do włoskich przedsiębiorstw we wrześniu 2020 roku. Do projektu zostaną zakwalifikowani uczniowie, którzy przede wszystkim zainteresowani są podniesieniem swoich kompetencji zawodowych, zdobyciem wiedzy oraz umiejętności z zakresu organizacji pracy firm włoskich o zasięgu europejskim i światowym.

Udział w stażu zagranicznym stworzy uczniom możliwość sprawdzenia się i zdobycia doświadczenia zawodowego na konkurencyjnym rynku pracy. Dzięki wyjazdowi będą mieć możliwość poznania zasad funkcjonowania europejskich przedsiębiorstw, poznania odrębnej kultury organizacyjnej, zachowań ludzkich w innych realiach gospodarki rynkowej oraz zapoznania się i stosowania nowoczesnych technik, metod nauczania praktycznego. Uczniowie będą mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności praktycznego posługiwania się językiem obcym oraz rozwinąć umiejętność adaptacji i pracy w zespole. Praktyki będą połączone z poznawaniem kultury, historii oraz walorów turystycznych Włoch, w szczególności regionu Kalabrii. O najwyższy poziom kształcenia zawodowego zadba Partner – Giovani per l'Europa z siedzibą w Nicoterze, który posiada doświadczenie w realizacji praktyk dla uczniów.

Realizacja projektu przyniesie korzyści nie tylko uczniom ale też szkole. Pozwoli na podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do wymogów europejskiego rynku pracy. Niezwykle istotne jest ciągłe ulepszanie programów nauczania, realizacja projektów mających na celu zwiększanie kompetencji i umiejętności zawodowych uczniów.

Przed wyjazdem na staż każdy z uczestników projektu odbędzie przygotowanie językowo-kulturowo-pedagogiczne, które pozwoli lepiej przygotować się do udziału w zagranicznej mobilności. Umiejętności, kwalifikacje i kompetencje nabyte podczas staży zostaną potwierdzone poprzez uznawane w całej Europie dokumenty ECVET, Europass Mobilność oraz zaświadczenia krajowe wystawione przez organizację partnerską oraz szkołę.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróży, ubezpieczenia, kieszonkowe, odzież robocza, wycieczki w ramach programu kulturowego, transport lokalny zostaną pokryte z budżetu projektu.