• Erasmus +

• Serdecznie zapraszamy na naszą stronę na facebooku

Projekt Erasmus+ w Ekonomiku

Grecja, Rethymno 3.05.2022 - 31.05.2022

Kolejny raz młodzież tarnogórskiego Ekonomika zakończyła swoją przygodę. W ramach programu ERASMUS+ przez 4 tygodnie uczniowie klas III o profilu technik ekonomista, technik spedytor i technik reklamy odbywali praktyki zawodowe z dala od domu, tym razem w słonecznej Grecji. Codziennie pilnie pracowali w przedsiębiorstwach, biurach i instytucjach, zdobywając doświadczenie zawodowe, nowe umiejętności i kompetencje. Przełamywali swoje własne bariery, również te związane z komunikacją w języku angielskim, doświadczali dorosłego życia.

Oprócz zawodowych wyzwań wieczorami i w weekendy czekały również inne atrakcje. Poznawali kulturę i piękno Krety, m.in. podczas zorganizowanych wycieczek do miasta Chania, miejscowości Matala oraz wąwozu Mili. Integrowali się podczas wspólnych wieczorów, zwiedzania miasta Rethymno, gry w kręgle oraz korzystania ze słonecznej pogody na plaży i przy basenie.

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

do akredytowanego projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000009723 w ramach programu Erasmus+,
            akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób

realizowanego przez Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej
            im. K. Goduli w Tarnowskich Górach

skierowanego do dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczęszczających do klas III

w kierunku:

technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik spedytor

Termin stażu: 03.05.2022 – 31.05.2022 + 2 dni podróży

Miejsce stażu: Grecja, Rethymno

Udział w projekcie jest bezpłatny

W ramach projektu zapewniamy:

• atrakcyjne staże w greckich przedsiębiorstwach,

• transport,

• noclegi,

• wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji,

• kieszonkowe na pozostałe wyżywienie,

• atrakcyjny program spędzania czasu wolnego,

• ubezpieczenie,

• przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać w sekretariacie szkoły. Wypełniony formularz należy złożyć do koordynatora projektu, do dnia 15.03.2022 r.

Regulamin rekrutacji dostępny jest u koordynatora projektu.

Zachęcamy do udziału!!!

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach realizuje akredytowany projekt nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000009723 w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób.

24 uczniów kształcących się w kierunkach technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik spedytor wyjedzie na zagraniczny staż do greckich przedsiębiorstw w maju 2022 r. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i umiejętności praktycznych uczniów. Projekt pozwoli zaspokoić potrzeby uczniów, które dotyczą przede wszystkim:

• podnoszenia swoich kompetencji zawodowych, umiejętności i doświadczenia,
            • zwiększanie szans na zatrudnienie,
            • podnoszenia umiejętności językowych,
            • osiągania lepszych wyników w nauce,
            • zwiększania poczucia własnej wartości, usamodzielnienia,
            • wzrostu świadomości międzykulturowej, nawiązania kontaktów międzynarodowych,
            • zwiększanie wiedzy na temat projektów europejskich i wartości UE.

Udział w zagranicznym stażu zawodowym przyczyni się do zwiększanie szans przyszłych absolwentów na znalezienie pierwszej pracy tuż po zakończeniu edukacji. Pozwoli na postrzeganie ucznia jako osoby konkurencyjnej na rynku pracy, dodatkowe doświadczenie w międzynarodowym środowisku będzie jego niewątpliwym atutem. Uczestnictwo w międzynarodowym projekcie daje także szansę na podniesienie umiejętności językowych, interpersonalnych, stwarza możliwość poznania nowych kultur, zwiększenie otwartości, tolerancji i przełamanie barier kulturowych.

Uczniowie zakwalifikowani do projektu uczestniczyć będą we wsparciu językowo-kulturowo-pedagogicznym organizowanym w szkole. Poprzez zajęcia z języka angielskiego poznają bliżej słownictwo branżowe i elementy gramatyki umożliwiające komunikację w środowisku obcojęzycznym. Zajęcia z pedagogiem obejmować będą trening aktywności, kompetencji społecznych, integracyjnych oraz planowanie kariery zawodowej. Podjęta będzie tematyka komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, konfliktowych, w rozłące z najbliższymi, radzenia sobie w środowisku międzynarodowym. Zajęcia kulturowe pozwolą na poznanie historii, kultury i obyczajów greckich, zagadnień związanych z religią, przynależnością rasową, zwyczajami panującymi w Grecji oraz odmiennością kulturową Polski i Grecji.

Umiejętności, kwalifikacje i kompetencje nabyte podczas staży zostaną potwierdzone poprzez uznawane w całej Europie dokumenty Europass Mobilność. Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróży, ubezpieczenia, kieszonkowe, odzież robocza, wycieczki w ramach programu kulturowego, transport lokalny zostaną pokryte z budżetu projektu.

Regulamin_rekrutacji_uczestnikow_do_projektu.odt

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY.doc