• Erasmus +

• ROK SZKOLNY 2022/2023

• Nie samą pracą człowiek żyje.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Udział w projekcie Erasmus+ daje uczniom wiele możliwości. Podczas miesięcznego stażu spędzają ze sobą dużo czasu, dzięki czemu mogą doskonalić swoje umiejętności społeczne i interpersonalne.

Tak długi pobyt poza domem przyczynia się do usamodzielnienia, a tym samym do wzrostu poczucia własnej wartości.

Bogaty program kulturalny prowadzi do wzrostu świadomości międzykulturowej, nawiązania kontaktów międzynarodowych.

Mija pierwszy tydzień pobytu uczniów klas trzecich tarnogórskiego Ekonomika na Krecie. Młodzież realizuje tam zagraniczne praktyki zawodowe. W ramach projektu Erasmus+ 19 uczniów kształcących się w kierunkach technik ekonomista, technik reklamy, technik spedytor wyjechało na zagraniczny staż do greckich przedsiębiorstw w terminie 17.04.2023 – 12.05.2023 r.

• podniesienia kompetencji zawodowych, umiejętności i doświadczenia,
            • podniesienia umiejętności językowych,
            • podniesienia umiejętności społecznych, interpersonalnych,
            • osiągania lepszych wyników w nauce, zwiększenia motywacji do podejmowania różnorodnych inicjatyw edukacyjnych,
            • wzrostu poczucia własnej wartości, usamodzielnienia,
            • wzrostu świadomości międzykulturowej, nawiązania kontaktów międzynarodowych.

W pierwszym tygodniu pobytu uczniowie rozpoczęli staże m.in. w bibliotece uniwersyteckiej, sklepie sportowym czy biurze podróży. Miejsca praktyk dostosowane są do możliwości językowych uczniów, kierunku kształcenia oraz zainteresowań.

Po pracy młodzież ma czas na zwiedzanie okolicy, wspólne spędzanie czasu i poznawanie kultury Grecji.

Udział w projekcie jest bezpłatny, całkowicie finansowany ze środków przyznanej szkole akredytacji w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób.

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach realizuje projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-00005499 w ramach przyznanej akredytacji w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób.

19 uczniów kształcących się w kierunkach technik ekonomista, technik reklamy, technik spedytor wyjedzie na zagraniczny staż do greckich przedsiębiorstw w terminie 17.04.2023 – 12.05.2023 r. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i umiejętności praktycznych uczniów, zwiększanie szans przyszłych absolwentów na znalezienie pierwszej pracy tuż po zakończeniu edukacji w szkole. Ponadto udział w międzynarodowej mobilności przyczyni się do:

• podniesienia kompetencji zawodowych, umiejętności i doświadczenia,
            • podniesienia umiejętności językowych,
            • podniesienia umiejętności społecznych, interpersonalnych,
            • osiągania lepszych wyników w nauce, zwiększenia motywacji
              do podejmowania różnorodnych inicjatyw edukacyjnych,
            • wzrostu poczucia własnej wartości, usamodzielnienia,
            • wzrostu świadomości międzykulturowej, nawiązania kontaktów międzynarodowych.

Uczniowie zakwalifikowani do projektu uczestniczyć będą we wsparciu językowo-kulturowo-pedagogicznym organizowanym w szkole, które pozwoli im przygotować się do udziału w mobilności.

Umiejętności, kwalifikacje i kompetencje nabyte podczas staży zostaną potwierdzone poprzez uznawane w całej Europie dokumenty Europass Mobilność.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

do akredytowanego projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000054999 w ramach programu Erasmus+,
            akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób

realizowanego przez Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej
            im. K. Goduli w Tarnowskich Górach

skierowanego do dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczęszczających do klas II i III
            w kierunku:

technik ekonomista, technik reklamy, technik spedytor

Termin stażu: 17.04.2022 – 12.05.2022 + 2 dni podróży

Miejsce stażu: Grecja, Rethymno

Udział w projekcie jest bezpłatny

W ramach projektu zapewniamy:

• atrakcyjne staże w greckich przedsiębiorstwach,
            • transport,
            • noclegi,
            • wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji,
            • kieszonkowe na pozostałe wyżywienie,
            • atrakcyjny program spędzania czasu wolnego,
            • ubezpieczenie,
            • przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać w sekretariacie szkoły oraz poniżej:

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY

Wypełniony formularz należy złożyć do koordynatora projektu, do dnia 03.02.2023 r.

Regulamin rekrutacji dostępny jest u koordynatora projektu oraz poniżej:

Regulamin_rekrutacji_uczestnikow_do_projektu

Zachęcamy do udziału!!!