• Uroczyste pożegnanie klas piątych

• "… I kiedy przyjdzie w drogę iść, a drogi nieprzetarte, wychodząc, nie ryglujcie drzwi, zostawcie je otwarte…"

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas piątych już za nami.

Pani Dyrektor dr Joanna Stomska podsumowała 5 lat szkolnych najstarszych klas i życzyła samych sukcesów na tej nowej nieznanej drodze. Gratulowała rodzicom i uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, a także w szczególny sposób udzielali się w budowaniu społeczności Ekonomika i reprezentowaniu naszej szkoły w zawodach sportowych, olimpiadach oraz wolontariacie.

Absolwentką Roku z najwyższą średnią ocen 5,53 została uczennica klasy 5d Natalia Kosmała, druie miejsce zajęła Julia Bielejec z kl. 5d (5,47), a trzecie miejsce Oliwia Janosz z kl. 5f (5,46).

Uczniowie klas czwartych pożegnali swoich starszych kolegów proramem artystycznym, którym dostarczyli moc uśmiechu i wzruszeń.

Wspomnieniom, życzeniom i wspólnym zdjęciom nie było końca.

Tekst: Danuta Gałachowska

• Wojskowy Dzień Sportu 2024

• 25 kwietnia br. w Parku Miejskim odbyły się Biegi Przełajowe o Puchar Dowódcy Garnizonu Tarnowskie Góry.

W zawodach wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych oraz przyjaciele 5. Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach, czyli uczniowie Ekonomika. Nasi reprezentanci spisali się fantastycznie i wybiegali drugie miejsce w kategorii dziewcząt (Dominika Sobel kl.2d) oraz chłopców (Mikołaj Kosik kl. 2a).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za doskonałą zabawę i wspaniałą sportową rywalizację a srebrnym medalistom gratulujemy! Naszych uczniów na podium poprowadziła pani Katarzyna Noga - Pośpiech.

• II miejsce w piłce nożnej juniorów

• Kolejny sukces naszej sportowej drużyny!

W dniu 23 kwietnia br. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Powiatowej Licealiadzie w piłce nożnej na boiskach SMS Radzionków. Piłkarze z Ekonomika wykazali się niezwykłym duchem walki i zajęli II miejsce!

Dla niektórych zawodników był to już ostatni start w barwach naszej szkoły. Dziękujemy Wam, że tak wspaniale reprezentowaliście Ekonomik w tak wielu dyscyplinach. A całej Drużynie i Pani Opiekun Katarzynie Nodze-Pośpiech gratulujemy!

• Teacher/Student Swap Day

• Dziś w Ekonomiku świat stanął na głowie, a to wszystko z powodu Teacher -Student Swap Day. Nasi uczniowie fantastycznie zaprezentowali styl swoich nauczycieli, a Nauczyciele pokazli się w outfitach naszej młodzieży...

U nas nie ma miejsca na nudę! :)

Tekst: Monika Kocot

• Podziękowanie z DPS

• Spotkała nas niezwykle miła niespodzianka. Podopieczni DPS "Pomocna Dłoń" wraz ze swoimi Opiekunami podarowali nam sympatycznego zajączka wypełnionego słodkościami wraz z podziękowaniami za zbiórkę kubków i pościeli.

Bardzo dziękujemy za tak miły gest!