• II miejsce w Licealiadzie w siatkówce juniorek

• 23.01.2024 r. rozpoczęła się Powiatowa Licealiada w siatkówce juniorek. Głównym organizatorem był Zespół Szkół Medycznych i Ogólnokształcących. W tym dniu w naszej szkole rozegrane zostały mecze grupy A. Ekonomik był współorganizatorem tegorocznej Licealiady.  Nasza reprezentacja zagrała z drużyną z Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych, wygrywając 2:0, z Liceum z Radzionkowa, wygrywając 2:0 oraz 26.01.2024 r. zagrała z II LO im. S. Staszica, również wygrywając 2:0. Wszystkie wygrane spowodowały wyjście naszej drużyny z grupy z pierwszego miejsca, jako drugi zespół do rundy finałowej dostała się reprezentacja z LO Radzionków.

Po feriach 14.02.2024 r. w Dzień Świętego Walentego nasze zawodniczki uczestniczyły w rundzie finałowej, pierwszy mecz o wejście do finału turnieju wygrały 2:0 z I LO im. S. Sempołowskej. Mecz finałowy z  Zespołem Szkół Medycznych i Ogólnokształcących zakończył się wynikiem 2:1 dla dziewcząt z Chemika, wspomnieć należy jednak, że nasza drużyna przegrała tylko dwoma punktami, zawodniczki grały bardzo dobrze i pomimo fantastycznego dopingu ze strony kibiców z Ekonomika zabrakło troszeczkę szczęścia do wygranej.

Podsumowując tegoroczną Powiatową Licealiadę  w Siatkówce reprezentacja juniorek zakończyła na II miejscu. Jesteśmy bardzo dumni z naszych Sreberek – dziękujemy zarówno dziewczętom i chłopcom za godne reprezentowanie naszej szkoły, za dobrą walkę, sportowe zachowanie i odpowiednią kulturę osobistą na boisku, co jest bardzo ważne w tego typu rozgrywkach. Dziękujemy Klubowi Kibica z Ekonomika za świetny i kulturalny doping!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Przed nami jeszcze Powiatowa Licealiada Juniorow i Juniorek w koszykówce, piłce ręcznej oraz badmintonie – życzymy powodzenia!

Skład reprezentacji juniorek: Julia Kowalska (kapitan), Natalia Kosmała, Julia Piątek, Julia Bielejec, Julia Małota, Agnieszka Kolricz, Julia Misz, Julia Patoń, Kinga Adamczyk; opiekun: Katarzyna Noga-Pośpiech

Tekst: Katarzyna Noga-Pośpiech

• Podsumowanie rozgrywek siatkarzy

• Dnia 16.01.2024 r. rozpoczęła się Powiatowa Licealiada w siatkówce juniorów. Nasi uczniowie pierwszego dnia rozgrywek zagrali z II LO im. S. Staszica. Mecz zakończył się wygraną dla naszego zespołu 2:1, kolejny  mecz nasza reprezentacja rozegrała z Plastykiem (Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych) i tu również odniosła zwycięstwo 2:0.

19.01.2024 r. panowie z naszej szkoły zagrali z Technikum z Radzionkowa i to było ich kolejne zwycięstwo 2:1, niestety w ostatnim meczu z Chemikiem (Zespół Szkół Medycznych i Ogólnokształcących) zabrakło nam szczęścia i nasza reprezentacja przegrała 2:1, ostatecznie nie wyszliśmy z grupy i straciliśmy szansę walki o podium.

Podsumowując siatkarski sezon nasza męska reprezentacja spisała się na medal, poświęcili swój wolny czas na przygotowanie, uczestniczyli w wielu sparingach z innymi szkołami, trenowali podczas sks-u i wszystko to widać było na boisku. Zabrakło odrobinkę szczęścia, ale nasi zawodnicy się nie poddają, za rok chcą się zrewanżować i pokazać swoje umiejętności na boisku. Trzymamy za nich kciuki!

Skład reprezentacji: Mateusz Pokojski, Paweł Machura, Daniel Solorz, Kacper Kapica, Mateusz Machwitz, Kacper Prokop, Kacper Breguła, Piotr Płonka, Patryk Górny, Szymon Występski, Daniel Wywrocki; opiekun: Katarzyna Noga-Pośpiech

Tekst: Katarzyna Noga-Pośpiech

• 14 lutego Dzień Świętego Walentego!

W tym dniu szukaliśmy serduszek ukrytych w murach naszej szkoły! Nie zabrakło też poczty walentynkowej... oj, a listów było sporo ;) Najlepszy tekst na podryw? Oczywiście w tle Ekonomik - "Jesteś jak schody w Ekonomiku, bo zabierasz mi dech w piersiach!" (autor. K. Prokop) ;)

Tekst: Iwona Urbas

• Warsztaty pizzy

• 23 stycznia 2024 r. uczniowie z klasy 3c uczestniczyli w warsztatach pieczenia pizzy w Restauracji Pod Drewnianym Bocianem w Tarnowskich Górach. Własna pizza smakowało wyśmienicie :)

Tekst: Izabela Ruba-Gałuszka