• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• W dniu 23 czerwca br. oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Podczas uroczystej akademii wicedyrektor szkoły mgr Hanna Klica podziękowała nauczycielom oraz uczniom za całoroczną pracę i naukę.

Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 6 uczniów z klasy 1a, 3 z klasy 1b, 2 z klasy 1c, 6 z klasy 1d, 6 z klasy 1e, 6 z klasy 2a, 4 z klasy 2b, 4 z klasy 3a, 1 z klasy 3b, 2 z klasy 3c, 12 osób z klasy 4d, 12 osób z klasy 4e oraz 3 uczniów z klasy 4f, łącznie 67 osób.

Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 4d – 4,62. Drugie miejsce zajęła klasa 4e – 4,47, natomiast na trzeciej pozycji znalazła się klasa 2a z wynikiem 4,15.

Najwyższą średnią ocen w szkole (5,57) uzyskała uczennica z klasy 2a – Magdalena Świętek. Gratulujemy!

W wakacyjny nastrój wprowadzili nas uczniowie z klasy 2a we współpracy z klasą 3a pod kierownictwem p. Iwony Urbas. Bawiliśmy się świetnie!

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Agata Światły, fot. Barbara Brewko

• Z wizytą w Gliwicach

• Uczniowie z Młodzieżowej Sekcji Caritas wraz z opiekunami odwiedzili podopiecznych Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego  w Gliwicach. Przekazano m.in. 189 paczek pampersów zebranych w Ekonomiku, SP nr 8 w Tarnowskich Górach oraz Parafii MB Uzdrowienie Chorych. Młodzież miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem ośrodka i kreatywnie spędzić czas z dziećmi.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Pielucha dla Malucha”.

• I miejsce w konkursie

• Tuż przed długim weekendem dotarła do nas niezwykle miła wiadomość - MARIA KOZIEŁ, uczennica klasy Ie, zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim na przemówienie zainspirowane słowami: "Wolność oznacza odpowiedzialność". Konkurs odbywał się pod patronatem Zygmunta Frankiewicza, senatora Rzeczpospolitej Polskiej.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

Tekst: Anna Waloszczyk

• Spotkanie w Castoramie

• Dnia 7 czerwca br. odbyło się w Castoramie spotkanie, którego celem było przekazanie przedstawicielom Urzędu Miasta Tarnowskie Góry "domków dla owadów", wykonanych w ramach praktyk zawodowych przez uczniów naszej szkoły. Domki, a właściwie - pięciogwiazdkowe apartamenty wykonali uczniowie trzech szkół, które odbywały tam praktyki: "Budowlanki", "Kolejówki" oraz naszej. W duchu zdrowej rywalizacji postało 9 domków, każdy inny, autorskiego projektu uczniów, zostaną one umieszczone na terenach kwietnych łąk w Tarnowskich Górach.

Tekst: Anna Howaniec

• Lekcja w plenerze

• W miniony piątek 2 czerwca klasa 1b wraz z opiekunami panią A.Marek oraz A.Koziol wzięła udział w lekcjach plenerowych. Na podstawie zdobytej wiedzy podczas lekcji uczniowie mieli przedstawić dowolną kompozycję wiosenną. Zajęcia te niewątpliwie rozbudziły kreatywność uczniów.

• II i III miejsce w siatkówce plażowej

• W dniu 31 maja br. na boiskach przy Rockets Center w Tarnowskich Górach odbyły się powiatowe rozgrywki w siatkówce plażowej juniorek i juniorów. Turniej rozegrany został systemem brazylijskim tj. do dwóch przegranych meczów.

Reprezentacja juniorek w składzie: Natalia Kosmała, Julia Kowalska oraz Agnieszka Korlicz rozegrała mecze z drużyną Staszica (21:16), Sempy (21:13). W półfinale spotkała się ponownie z zespołem ze Staszica i po bardzo wyrównanym meczu przegrała na przewagi wynikiem 20:22. W meczu o III miejsce pokonała natomiast po raz drugi zespół z Sempy 15:7, 15:4.

Reprezentacja juniorów w składzie: Franciszek Jendrysik, Maciej Księżyk oraz Daniel Solorz rozegrała mecze z drużyną z Chemika (21:19), z Sempy (21:10). W półfinale spotkała się ponownie z reprezentacją z Chemika wygrywając 21:16. W meczu o I miejsce przegrała z zespołem z Budowlanki 11:15, 8:15.

Gratulujemy serdecznie dziewczętom zajęcia III miejsca oraz chłopakom II miejsca na podium! Brawo!