Powitanie lata w DPS
Podsumowanie kampanii "Drugie życie. Transplantacja. Masz dar uzdrawiania"
W dniu 18 czerwca 2014 r. w auli Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się gala podsumowująca działania śląskich szkół w zakresie promocji transplantacji.
Nasza szkoła oraz wszyscy zaangażowani w akcję otrzymali imienne dyplomy.Zapraszamy do zapoznania się z podejmowanymi przez uczniów Ekonomika działaniami związanymi z promocją idei transplantacji w ramach kampanii "Drugie życie. Transplantacja masz dar uzdrawiania".
Opiekunami akcji byli: p. Justyna Łapińska, p. Łukasz Sitarz.
Dziękujemy za realizację kampanii zaangażowanym uczniom z klasy II C oraz III B, a w szczególności Dominice.
I Nocny Maraton Aerobiku
W nocy z 30/31 maja 2014 r. odbył się I Nocny Maraton Aerobiku w Ekonomiku. 41 entuzjastów wysiłku przy muzyce sprawdzało swoje siły i walczyło z ograniczeniami własnych ciał przez 6 godzin. Maraton rozpoczęliśmy o godzinie 22:00. Pierwsze zajęcia - Dance+wzmacnianie poprowadziła p. Aleksandra Machura i nieźle nas rozgrzała. Odetchnęliśmy z ulgą po skończonych ćwiczeniach, a po krótkiej przerwie tańczyliśmy w rytmach muzyki latynoamerykańskiej. Zajęcia energicznej zumby poprowadziły p. Katarzyna Jałowiecka-Trybel oraz p. Weronika Trybel. W trakcie przerwy na uzupełnienie płynów i nabranie sił do dalszej aktywności odbyła się loteria fantowa – na każdego uczestnika czekała mała niespodzianka. Około godziny 1 w nocy zajęcia tabaty przeprowadziła p. Marta Majchrzyk. Walczyliśmy do samego końca zajęć, mimo że ciało odmawiało posłuszeństwa :) Po tak wyczerpującym treningu można było rozluźnić swoje mięśnie (niekoniecznie umysł) ucząc się układu hip-hop przygotowanego przez uczennicę klasy I b – Aleksandrę Musioł. Ostatnim punktem programu były zajęcia relaksacyjne połączone z pilatesem. Pani Karina Jany poprzez nastrojową muzykę i ćwiczenia rozciągająco-wzmacniające wyciszyła emocje i zrelaksowała nasze zmęczone mięśnie. Maraton zakończyliśmy o godzinie 6:00 rano i nieco zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy opuściliśmy szkołę.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Maratonu za wytrwałość i nieoszczędzanie parkietu :) Do zobaczenia za rok!
Ekonomik Szkołą w Ruchu!
Ekonomik od wielu lat podejmuje działania, których celem jest upowszechnianie i propagowanie aktywności fizycznej, a także promocja zdrowego stylu życia. Rok szkolny 2013/2014 ogłoszony jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "ROKIEM SZKOŁY W RUCHU". Działania sportowe i prozdrowotne uczniów i nauczycieli Ekonomika są zatem na bieżąco dokumentowane, a rezultaty naszej pracy prezentowane na stronie szkoły w zakładce ROK SZKOŁY W RUCHU.
28 maja 2014 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej tytuł Szkoły w Ruchu. W ramach programu „Ćwiczyć każdy może” w szkole zorganizowano szereg akcji mających na celu promocję ruchu, racjonalnego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Oficjalnie akcja rozpoczęła się 1 października 2013 r. i zakończyła 31 marca 2014 r. Jednakże nasze działania trwają nadal. Od początku września do końca maja uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w Dniu Marchewki, Mikołajkowym Maratonie Aerobiku, akcji Aktywne Przerwy, Mistrzostwach Ekonomika w siatkówce, II Karnawałowym Maratonie Fitness, zawodach w przeciąganiu liny, a w ostatni weekend maja w I Nocnym Maratonie Aerobiku w Ekonomiku. Ponadto w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia poszerzyli swoją wiedzę, dotyczącą prawidłowego odżywiania się, zdrowego opalania się, a także mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z dietetyczkami. Szkoła uzyskała również Certyfikat uczestnictwa w programie „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Wniosek z naszych dokonań jest jeden: JESTEŚMY POZYTYWNIE NAKRĘCENI NA ZDROWIE!
Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział, wsparcie i pomoc w realizacji zamierzonych celów. Mimo, że oficjalnie akcja dobiegła końca, my - społeczność Ekonomika nie spoczniemy na laurach.
Wolontariuszki w DPS "Przyjaźń"
W dniu 22.05.2014 r. grupa wolontariuszek ze Szkolnej Sekcji Wolontariatu wzięła udział w grillu organizowanym w Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach. Dziewczęta pomagały pracownikom w czynnościach organizacyjnych oraz umilały zabawą i rozmowami czas pensjonariuszom.
Kolejny sukces!
14 maja 2014 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie IX edycji Tarnogórskiego Forum Oświatowego i rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych na terenie naszego powiatu. Uczniowie Ekonomika z kl. IIIa zdobyli II miejsce w Konkursie Młodej Przedsiębiorczości. Brawo!!!
CEEH zdobyło także wyróżnienie w konkursie na "Najciekawsze stoisko wystawowe", które oglądać mogliśmy podczas kwietniowych Targów Edukacyjnych, skierowanych do gimnazjalistów. Gratulujemy!!! Opiekunką młodzieży w zmaganiach konkursowych była mgr Aleksandra Koziol.
Pożegnanie uczniów klas IV
25 kwietnia 2014 r. pożegnaliśmy uczniów klas czwartych, którzy już niedługo rozpoczną zmagania maturalne. W uroczystej akademii oprócz maturzystów udział wzięli Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, rodzice uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem oraz uczniowie klas III. Pani Dyrektor wręczyła 16 świadectw z wyróżnieniem oraz przyznała zaszczytny tytuł Absolwenta Roku 2014 Patrykowi z klasy IV b. Gratulujemy!!!
W trakcie akademii podziękowaniom nie było końca: opiekunki Szkolnej Sekcji Wolontariatu dziękowały za okazywane przez cztery lata serce i pomocną dłoń, wfiści wraz ze Szkolnym Kołem Sportowym za zaangażowanie w rywalizację sportową i wylane poty, pani Tatiana Konatkiewicz-Brol za zaprzyjaźnienie się z książką i czytanie bajek przedszkolakom, pani Beata Kusiak za głosy jak dzwon i wspieranie szkolnego chóru, pani Barbara Mazurkiewicz za pracę w szkolnej grupie PRO-ART. Oprawę artystyczną przygotowała klasa III a przy współudziale uczniów z klas III b i III TOR.
Nie pozostało nic innego jak życzyć Wam Drodzy Abiturienci powodzenia na egzaminie maturalnym i zawodowym!
III miejsce w tańcu!!!
10 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie odbyła się VIII edycja Prezentacji Amatorskiej Twórczości Tanecznej „PATT 2014”. Naszą szkołę reprezentowali: zespół Bang z kl. I c, zespoł DanceTOR z kl. II c, duet Aleksandra i Grzegorz z kl. I b oraz solistka Angelika z kl. I a. Do konkursu zgłosiło się 10 zespołów, 13 duetów i 23 solistów. W sumie mogliśmy zobaczyć 46 pokazów tanecznych. Rywalizacja była zacięta, a poziom umiejętności tanecznych uczestników bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jury konkursu przyznało III miejsce za pokaz mażoretki Angelice Wincewicz. Gratulujemy serdecznie!!!
XX FTE - przeżyjmy to jeszcze raz!
XX Festiwal Twórczości Ekonomika - wyniki:
Konkurs plastyczny „Portret”
Kategoria wiekowa: Ekonomik
Miejsce I - IV TOR “Rebel projekt 2”
Miejsce II - IV TOR “Bez odwrotu”
Miejsce III - IV TOR “Portret dziecka”
III TOR “Spryt”
Kategoria wiekowa: Gimnazjum
Miejsce I - “Pół żartem, pół serio” Gimnazjum w Woźnikach
Miejsce II - “Pożegnanie 4” Gimnazjum nr 3
Miejsce III - “Portret rodzinny” Gimnazjum nr 1
Piosenka
Miejsce I - zespół z kl. IV b TE piosenka Ewy Farny „L.A.L.K.A.”
Miejsce II - Aleksandra z II b wraz z zespołem piosenka „Zombie” Cranberries
Miejsce III – I b TE „Babski Comber”
II TOR – „Cykady na cykladach” Maanam
I a TE – „The Lions Steep Tonight” The Tokens
Inscenizacja
Miejsce I – II b TE/TH „KOPCIUSZEK”
Miejsce II – III b TE „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA PO NASZYMU”
Miejsce III – I b TE „BZDUROBAJKA”
I a TE „ROMEO I JULIA”
Kabaret
Marcin z III a TE oraz Kamil z IV b TE „Rozmowa kwalifikacyjna” Kabaretu Neo-Nówka
Taniec
Miejsce I – klasa I b TE
Miejsce II – Angelika z I a TE
Miejsce III – klasa I a TE
Wyróżnienie – klasa III c TH/TOR
Nagroda Publiczności
Klasa I a TE za występ taneczny „Ready To Go”
Wyróżnienie specjalne
Klasa IV b TE – Show muzyczno-taneczne „Gangnam Style”
Artystka roku
Aleksandra z kl. I b TE.
Artysta roku
Kamil z kl. IV b TE
Wolontariuszki z wizytą w DPS
W dniu 7.04.2014 r. uczennice klasy IV TOR wraz z p. Joanną Kaligą odwiedziły mieszkanki DPS-u przy ul. Gliwickiej. Pensjonariuszki miło spędziły czas i poczęstowały się sałatką owocową przygotowaną przez wolontariuszki.
Światowy Dzień Zdrowia
Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia gościliśmy w naszej szkole Panie dietetyczki, które podczas wykładu przybliżyły zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem, zwracając szczególną uwagę na rolę sportu i ruchu w kontekście zdrowia człowieka.
Druga część wykładu dotyczyła zasad bezpiecznego opalania się, bo przecież wakacje i plażowanie tuż tuż ;)
Ponadto grupa zainteresowanych uczniów oraz nauczycieli mogła skorzystać z indywidualnych konsultacji z dietetykami.
Składamy serdeczne podziękowania dla Pań dietetyczek: Małgorzaty Butny, Agnieszki Cienciała (SanGlamour - opalanie natryskowe & porady dietetyczne w Twoim domu) oraz Pani Agaty Mitera (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Medycznych).
Targi Edukacyjne oraz Dni Otwarte
W dniach 27-28 marca 2014 r. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zorganizowało,
jak co roku w Tarnogórskim Centrum Kultury Targi Edukacyjne 2014 dla uczniów III klas gimnazjalnych. Stoiska wystawowe z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego zwiedzać można było od godz. 9.00 do 13.00.
Stoisko Ekonomika było rewelacyjne! Zobaczcie sami...W tych samych dniach w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Młodzież Ekonomika oprowadzała gimnazjalistów po szkolnych zakamarkach oraz opowiadała jak wygląda życie szkolne Ekonomika.
Wycieczka do Londynu
W dniach od 28 lutego do 5 marca 2014 r. 10 uczniów Ekonomika spędziło czas na wycieczce do Londynu.
Wyjazd na Warsztaty Językowe dał możliwość poznania wielkiej metropolii, jaką jest Londyn, a zakwaterowanie u rodzin brytyjskich stworzyło okazję do poznania zwyczajów, panujących w codziennym życiu oraz do sprawdzenia i poćwiczenia umiejętności komunikowania się w języku angielskim.
Wyjazd rozpoczął się w piękny piątkowy poranek. Podróż autokarem trwała ponad 20 godzin i choć nieco zmęczeni to pełni ciekawości rozpoczęliśmy w sobotę zwiedzanie Londynu. Program zwiedzania obejmował: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul’s Cathedral, Millennium Bridge, Spacer po Westminsterze, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. Jame’s Park, Natural History Museum, Science Museum, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, British Museum, Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar London Eye, rejs statkiem po Tamizie, spacer po Greenwich, Południk 0.
Każdy nasz dzień przebiegał podobnie: śniadanie u goszczącej rodziny, zwiedzanie do około 18 i powrót do rodziny na obiadokolację. Przy kolacji spotkanie z gospodarzami, rozmowy na różne tematy. Wtorek, 4 marca był ostatnim dniem w Londynie. Około godziny 16 opuszczaliśmy gościnną stolicę Wielkiej Brytanii i nasz autokar skierował się na przeprawę promową do Dover. Wycieczka zakończyła się w środę po południu, pełni wrażeń, wspomnień i zdjęć w aparatach wróciliśmy do naszych codziennych zajęć.
Tekst: Beata Kusiak
XX Festiwal Twórczości Ekonomika za nami!
Dwadzieścia lat… Właśnie takim dorobkiem może pochwalić się Festiwal Twórczości Ekonomika. Wszystko zaczęło się 20 lat temu, kiedy to na okoliczność Dnia Wagarowicza i pierwszego Dnia Wiosny, p. Teresa Sekuła (nauczyciel CEEH) wyszła z pomysłem, aby uczniowie właśnie ten dzień spędzili w murach szkolnych, prezentując swoje talenty sceniczne. Pomysł się sprawdził, a młodzież z roku na rok zaskakuje pomysłowością, humorem oraz wspaniałymi występami.
W tym roku obchodziliśmy jubileusz Festiwalu. Z tej okazji występy przenieśliśmy na deski Tarnogórskiego Centrum Kultury, które jednocześnie było współorganizatorem imprezy. Galę rozpoczęliśmy od walca wiedeńskiego w rytm piosenki „Caribbean Blue”. Następnie wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej TCK gości, grono pedagogiczne oraz uczniów powitali Martyna i Marcin – uczniowie z klasy III a TE. Po wręczeniu podziękowań w postaci Złotego Karola dla p. Teresy Sekuły oraz tortu dla obecnego opiekuna Festiwalu – p. Marcina Michalika młodzież przystąpiła do rywalizacji w kategoriach: INSCENIZACJA, KABARET, PIOSENKA, TANIEC. Gala odbyła się w dwóch częściach. Uczniowie jak zwykle zachwycili w każdej dziedzinie sztuki aktorskiej, wokalnej i tanecznej. Rywalizacja była bardzo zacięta. Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca - Hanna Klica (nauczyciel CEEH), członkowie: Jolanta Winszczyk (nauczyciel CEEH), Andrzej Grochowina (nauczyciel CEEH), Marta Sonnenberger (instruktor tańca w TCK), Paweł Śliwa (absolwent 2013) oraz Wojciech Goźliński (absolwent 1999).
W przerwie Festiwalu o nasze żołądki zadbały uczennice z klasy III a TE oraz wolontariuszki, działające na co dzień w Szkolnej Sekcji Wolontariatu. Uczennice wraz ze swoimi opiekunkami - p. Aleksandrą Koziol, p. Justyną Łapińską oraz p. Natalią Napieralską przygotowały pyszne ciasta, naleśniki, kanapki i sałatki.
Drugą część Festiwalu rozpoczęliśmy od koncertu zespołu Great Line, który zadebiutował 3 lata temu właśnie na scenie auli w Ekonomiku. Imprezą towarzyszącą była wystawa prac plastycznych gimnazjalistów oraz uczniów Ekonomika. Tematem przewodnim prac konkursowych był PORTRET.
A co myślą o występach naszych uczniów Absolwenci? Posłuchajcie reportażu radiowego z cyklu „Na własne oczy” >>> Reportaż Radio Piekary. Autorką reportażu jest Gabriela Kokott-Drzyzga (absolwentka CEEH).
Sponsorzy XX Festiwalu Twórczości Ekonomika:
Szkolny Turniej Siatkówki
7 lutego 2014 r. rozpoczęliśmy szkolne rozgrywki w siatkówce. Do turnieju zgłosiło się 5 zespołów. Systemem "każdy z każdym" rozegraliśmy łącznie 10 spotkań siatkarskich. Ostatni mecz odbył się 14 marca 2014 r.
WYNIKI ROZGRYWEK:
I MIEJSCE - MINIONKI ATAKUJĄ - 8 pkt.
II MIEJSCE - BOSKA MIESZANKA WYBUCHOWA - 6 pkt.
III MIEJSCE - CIEMNO-ZŁOCISTE ŻUBRY - 5 pkt.
IV MIEJSCE - TEHATOROWCE - 2 pkt.
V MIEJSCE - SPOCONE NALEŚNIKI - 0 pkt.
Spotkania z przedszkolakami
Od października 2013 r. odbył się cykl spotkań z przedszkolakami z Przedszkola nr 4. Dzieci zaprzyjaźniały się z książką, słuchały bajki "Lokomotywa", a także ułożyły własne bajki m. in. o ołówkach jeżdżących na konikach. Spotkania zorganizowała p. Tatiana Konatkiewicz-Brol wraz z uczniami Ekonomika oraz nauczycielką i młodzieżą z Gimnazjum nr 1.
Zawody w przeciąganiu liny
W dniu 14 lutego 2014 r. rozpoczęliśmy zmagania o tytuł najsilniejszej klasy w szkole. Rywalizacja dotyczyła zawodów w przeciąganiu liny. W zawodach wzięły udział 6-cio osobowe drużyny z klas Ia, Ib, Ic, IIb, IIc, IIIa, IIIc oraz IVa, IV TOR. Do ścisłego finału, który odbył się w dniu 21 lutego 2014 r. awansowały klasy Ic, IIc, IIIa oraz IV TOR. W finale zwycięski zespół wyłoniliśmy za pomocą systemu „każdy z każdym”.
Wyniki są następujące:
I miejsce – klasa III a
II miejsce – klasa II c
III miejsce – klasa I c
IV miejsce – klasa IV TOR
GRATULUJEMY OGROMNEJ SIŁY I WOLI WALKI!!!
Archiwum Aktualności