• Top Monster 2022

• Drodzy Uczniowie! Halloweenowy konkurs rozstrzygnięty.

TOP MONSTER 2022 zostaje: Anna Szymik - klasa IC

II miejsce Daniel Wróbel z klasy IVE

III miejsce Krzysztof Mazur

Konkurs dyniowy:

I miejsce Oliwia Ogrodnik

II miejsce Martyna Danielska

III miejsce klasa 2C

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Jesteście niesamowici!

Tekst: Iwona Urbas

• Wycieczka do Bytomia

• 26 października uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Bytomia. Piękna pogoda sprzyjała spacerowaniu po niezwykle urokliwym mieście. Po seansie filmowym zwiedziliśmy centrum miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć najstarszy zabytek przy ulicy Dworcowej, czyli kamienicę nr 16 (dawny hotel „Sanssouci”, następnie „Keiserhof” i „Bristol”), kształtem nawiązującą do klasycyzmu, ale bogatą w zdobnictwo secesyjne. Architektura Bytomia należy do jednej z najciekawszych i najbardziej różnorodnych na Górnym Śląsku. Obecna ulica Dworcowa to deptak, przy którym swoje siedziby ma aż 19 oddziałów banków. Jest w trakcie remontu i wkrótce będzie jeszcze piękniejsza.

• Wycieczka do Planetarium Śląskiego

• W październiku klasa I e wybrała się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Młodzież uczestniczyła w warsztatach "Fascynujący kosmos", w czasie których poszerzyła swoją wiedzę na temat tego co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym, jak zmierzyć odległości we Wszechświecie i gdzie szukać odległych galaktyk.

Podczas spaceru po Parku Śląskim uczniowie mieli też okazję podziwiać piękną polską jesień. Odwiedzili m.in. rosarium i ogród japoński.

Tekst: Anna Golenia

• Sprzątanie cmentarza

• W dniu 24 października uczniowie z klasy 3a pod opieką Siostry Katarzyny Guźniczak i Beaty Kapci udali się na cmentarz Św. Józefa. Młodzież w geście pamięci przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych uporządkowała teren cmentarza parafialnego sprzątając zaniedbane i zapomniane groby.

Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie w akcję.

• Wycieczka do Katowic

• 18 października grupa uczniów z Ekonomika uczestniczyła w wycieczce do Katowic. Obejrzeliśmy wspaniałą wystawę Van Gogha oraz odwiedziliśmy miasteczko robotnicze Nikiszowiec - magiczne miejsce.

• Akademia z okazji DEN

• 13 października br. w tarnogórskim Ekonomiku odbyła się uroczystość z okazji przypadającego dzień później Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor szkoły dr Joanna Stomska podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę oraz wręczyła nagrody.

Program artystyczny przygotowała grupa teatralna Prosta Nazwa pod czujnym okiem Pani Marceliny Schmidt.

• Dla Leonka

• Ekonomik włączył się w ogólnopolską akcję wspierającą leczenie 18-miesięcznego Leonka Grzywy
              cierpiącego na SMA. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego wraz z p. Iwoną Urbas udało się zebrać 757,08 zł! Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i okazane wsparcie!!!

• Wycieczka do Wrocławia klasy 3a

• 7 października podczas wycieczki klasa 3a zwiedziła piękny Wrocław. Klasa ekonomistów przemierzała ulice miasta rywalizując w grze miejskiej pt. "Tropy ekonomii. Tajemnice mumii". Nie mogło zabraknąć szukania słynnych wrocławskich krasnali oraz koncertu fortepianowego Patrycji. Interaktywne Muzeum Pana Tadeusza zrobiło na młodzieży ogromne wrażenie, a zwłaszcza dodatkowe wystawy stałe: "Pan Tadeusz Różewicz" oraz "Misja: Polska", przenosząc uczestników w czasy II wojny światowej oraz czasy powojenne aż po lata '80 ubiegłego wieku.

Tekst: Danuta Gałachowska

• Ślubowanie klas I

• W dniu 4 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania  uczniów klas I.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pani dyrektor dr Joanna Stomska przedstawiła historię naszej szkoly, natomiast samorząd szkolny przedstawił prezentację z życiorysem naszego patrona Karola Goduli.

W  ramach rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu uczniów klas pierwszych, a związanych z naszą szkołą, samorząd uczniowski  wręczył drobne upominki.

• Wycieczka IIa

• Klasa IIa pozdrawia z Wrocławia. Zwiedziliśmy Hydropolis, Starówkę i Tańczące Fontanny, a także Ostrów Tumski, Most Pokutnic, Stare Jatki. Wycieczkę można zaliczyć do mega udanych!

Tekst: Iwona Urbas

• Sprzątanie świata 2022

• Dnia 16 września uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami p. Oliwią Markefką i p. Beatą Kapcią wzięli udział w finale ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2022”. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczestnicy wydarzenia posprzątali najbardziej zanieczyszczone okolice centrum Tarnowskich Gór. Udało się zebrać 14 dużych worków na odpady. Brawo Ekonomik!