• Kiermasz wielkanocny

• Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w organizację kiermaszu świątecznego, który odbył się w dniu 26 marca w salkach przy parafii MB Uzdrowienie Chorych. Młodzież z sekcji Caritas profesjonalnie obsługiwała nasze stoisko, na którym nabyć można było przepiękne i czasochłonne ozdoby, kartki oraz prawdziwe dzieła sztuki cukierniczej wykonane przez uczniów Ekonomika. Udało się sprzedać wszystko! W ten sposób pozyskaliśmy środki na nagrody w konkursie ekologicznym, którego szczegóły znajdziecie w ogłoszeniach.

• XXV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2023 w Spodku

• Młodzież  z klas maturalnych opanowała katowicki Spodek. Tutaj w dniach 21 i 22 marca odbywały się XXV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2023. Głównym celem imprezy była prezentacja aktualnej oferty edukacyjnej na nowy rok akademicki.

• Targi Cukiernicze w Spodku

• 20 marca 2023 roku klasa 4e wzięła udział w targach cukierniczych w Katowicach. Byly to Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie. Oprócz prezentacji trendów i nowinek z branży, jedenasta edycja Sweettargów była pełna konkursów, pokazów i atrakcji. Po raz pierwszy na Sweettargach zagościł Salon Czekolady – ekskluzywna strefa prezentująca najlepszych twórców, rzemieślników i producentów czekolady.

Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach dot. np. Fotografii żywności oraz wykorzystaniu socjal mediów w działalności firmy. Jak było zobaczcie sami.

• Profilaktyka uzależnień

• Profilaktyka w Ekonomiku trwa! Niedawno odwiedziły nas panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu, które w klasie II C i IV C przeprowadziły zajęcia dotyczące profilaktyki szeroko rozumianych uzależnień. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję wykonać kilka prostych zadań (przeznaczonych dla dzieci 3 letnich) w narkogoglach i alkogoglach. Nie było to wcale takie proste! Uczniowie sprawdzali również swój poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Tekst: Iwona Urbas

• Zawody rejonowe w siatkówce juniorek i juniorów

• W dniu 17 marca br. w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyły się rozgrywki rejonowe (1/4 województwa) w piłce siatkowej juniorek i juniorów. Juniorki z Ekonomika wygrały swój mecz wynikiem 2:0 (25:14, 25:13), pokonując tym samym drużynę z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych z Lublińca. Nasi juniorzy niestety przegrali z gospodarzem zawodów 1:2 (14:25, 25:21, 8:15).

Juniorkom gratulujemy awansu do ½ zawodów wojewódzkich! Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki.

Radzie Rodziców składamy serdeczne podzękowania za opłacenie kosztów przejazdu na zawody.

• Dni Otwarte za nami

• W dniach 14 i 15 marca br. w Ekonomiku gościliśmy setki  ósmoklasistów. Podczas tegorocznych Dni Otwartych potencjalni nasi nowi uczniowie zostali oprowadzeni po szkole. Zaprezentowano im naszą ofertę edukacyjną, a także udzielono odpowiedzi na wiele pytań. Jak było? Zobaczcie sami.

Tekst: Aleksandra Koziol, fot. Natalia Gendek kl.Ib - technik reklamy

• Profilaktyka badania piersi

• 13 marca br. wszystkie uczennice Ekonomika wzięły udział w akcji profilaktyki badania piersi. Podczas warsztatów z pielęgniarką szkolną dowiedziały się jak badać piersi i jak ważna jest profilaktyka. Uczennice spotkały się również z  profesjonalną brafiterką. Dziewczynom z Ekonomika nie straszna profilaktyka!

• Zaproszenie do konkursu

• Drodzy Uczniowie!

Rok 2023 został ustanowiony rokiem Wisławy Szymborskiej. W nawiązaniu do tego wydarzenia zapraszamy Was do wzięcia udziału w dwóch konkursach.

1) Konkurs fotograficzny pt.: „Fotografie inspirowane wizerunkiem Wisławy Szymborskiej”.

2) Konkurs poetycki pt.: „Poetyzujemy z Szymborską”.

Termin nadsyłania prac: 31.03.2023. Szczegóły na plakatach. Ewentualne pytania można kierować do p. Anny Howaniec lub p. Anny Waloszczyk. Zapraszamy do zabawy. Czekają atrakcyjne nagrody!

• Warsztaty z masy solnej

• W tym tygodniu odbyły się w naszej szkole warsztaty z masy solnej. Uczniowie wykonywali figurki baranków, by w ten sposób pozyskać środki finansowe na nagrody konkursowe dla uczniów. Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie!

• Zaproszenie na Wojskowe Targi Służby i Pracy

• Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się terminie 17-18 marca 2023 r.  w 16 lokalizacjach w całej Polsce i będą wydarzeniem w całości poświęconym różnym aspektom promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny oraz prowadzonych przez Ministerstwo Obrony Narodowej projektach, ale także szeroko pojętej obronności.

Wojskowe Targi Służby i Pracy na terenie woj. śląskiego zorganizowane zostaną na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach (ul. Stadionowa 7a, 41-400 Mysłowice).

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in.: stoiska prezentujące służbę wojskową, w tym sprzęt i uzbrojenie WP, rozmowy z rekruterami z WCR-ów, pokazy uczniów klas mundurowych, quiz z nagrodami, wojskową grochówkę, stoiska organizacji proobronnych.

• Olimpiada Przedsiębiorczości

• Uczennice kl. IVa Oliwia Bagsik i Julia Wichary dostały się do okręgowego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Danuta Gałachowska