• Szkolna Sekcja Wolontariatu

• Rok szkolny 2019/2020

• Zakończyliśmy tegoroczną edycję akcji „Ekonomik nakręcony na pomaganie”. Przypominam, że w tym roku szkolnym wspieramy rehabilitację i leczenie Mai Rachwalskiej. Bardzo serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie. Udało się uzbierać siedem dużych worków nakrętek!  Wspólnie potraficie robić wielkie rzeczy! Jesteście wspaniali!!! Ekonomik lubi pomagać :)

10 stycznia 2020 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Klub Absolwentów i Sympatyków Ekonomika wraz z uczniami z kl. 1b (Agnieszką, Julią i Mateuszem) oraz 3b (Asią, Dorotą i Michałem) wybrali się do Schroniska dla Bezdomnych Psów i Kotów w Miedarach, aby przekazać karmę, obroże oraz smycze dla podopiecznych schroniska. Przy okazji zobaczyli codzienne życie schroniska, a młodzież wyprowadziła na spacer kilka psów.

Wartość przekazanej darowizny sięgnęła kwoty 1350 zł, z czego tysiąc złotych przekazało Stowarzyszenie z akcji „Wrzuć cashbacka dla zwierzaka” oraz z własnych środków.

350 złotych zebrali uczniowie Ekonomika z klasy 1b technik reklamy oraz 3b technik ekonomista/technik handlowiec, którzy zamiast prezentów na wigilijki klasowe postanowili wesprzeć psy ze schroniska w Miedarach.

Akcję zrealizowano przy współpracy z osobami działającymi w Wolontariacie dla zwierząt ze schroniska w Miedarach oraz w Stowarzyszeniu lePsie Życie z Panią Angeliką Staszik na czele.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli się do tej inicjatywy, a w szczególności uczniom Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach.

19 grudnia uczniowie Ekonomika jak co roku udali się z prezentami do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bytomiu - Stolarzowicach. Czas spędzony z dziećmi upłynął tradycyjnie na wspólnym kolędowaniu, rozmowach i rozpakowywaniu prezentów :). Paczki ze słodyczami i upominkami rzeczowymi dały wiele radości oraz zachęciły do zabawy tych małych i tych trochę większych ;)

Dziękuję wszystkim uczniom klas Ic, If i IIIb. To dzięki ich serdeczności i wrażliwości akcja była możliwa i zakończyła się z powodzeniem. Szczególne podziękowania kieruję do absolwentek z 2018 roku, które bezinteresownie pomagają i pomimo ukończenia szkoły nie zapominają o świątecznej akcji dla dzieci.

Dziękuję wszystkim :) Jesteście niesamowici :)

Organizator akcji: mgr Grażyna Jarząbek

Warto pomagać! Paulina Wojciechowska, uczennica klasy 2b TS od roku angażuje się w akcje charytatywne.„Dołączyłam do Plasterka około rok temu, głównie dlatego, że daje mi możliwość pomagania innym. Dnia 24 grudnia organizujemy trzecią edycję wigilii dla samotnych i potrzebujących wraz z innym szkołami średnimi. W dniu wigilijek klasowych zbieraliśmy słodycze, napoje i ciastka na wigilijny stół." Tak wiele, za tak niewiele.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę słodyczy na rzecz Stowarzyszenia Plasterek organizującego „Wigilię dla samotnych i potrzebujących”. Dzięki Waszej pomocy wielu potrzebujących będzie miało piękniejsze Święta.

Dnia 26 listopada zorganizowano zabawę andrzejkową, w której uczestniczyli mieszkańcy różnych Domów Pomocy Społecznej. Uczennice klasy IIIa: W. Barchan, M. Iwan, P. Zyzik, K. Ratuszny przebrały się za wróżki i przygotowały wróżby, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród pensjonariuszy. Na szczególną uwagę zasługiwała uczniowska wyobraźnia przy interpretacji kształtów figur z lanego wosku.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy pomagali przy organizacji imprezy.

Brawo dziewczyny!

20 listopada w godzinach popołudniowych odbył się w Ekonomiku Charytatywny Kiermasz Świątecznego Rękodzieła. W organizację tego wydarzenia włączyli się rodzice, uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sprzedawano przepiękne ozdoby, stroiki i kartki świąteczne oraz pyszne ciasta i pierniczki. Młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do klienta. Całkowity dochód z akcji przeznaczymy na wsparcie uczniów Ekonomika znajdujących się w trudnej sytuacji.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które wsparły akcję oraz pomogły w jej organizacji.

Wolontariuszki z CEE-H po raz kolejny udowodniły, że pamiętają o osobach starszych, chorych i cierpiących. Uczennice z klasy IIa T. Cogiel, E. Kandzia, J. Tyczyńska, W. Razim, P. Skiba wraz z opiekunką J. Kaligą odwiedziły mieszkanki Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Gliwickiej. Zakupiły owoce i przygotowały sałatkę. Uśmiechy na twarzach witających ich pensjonariuszek były świadectwem tego, że warto pomagać.

W dniu 11 października zorganizowana została w naszej szkole wyjątkowa „słodka przerwa”. Przy dźwiękach skrzypiec  można było nabyć pyszne ciasta i babeczki. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Całkowity dochód z dzisiejszej sprzedaży  przeznaczony zostanie na leczenie ciężko chorej Marty Konik. Ekonomik kolejny raz pokazał, że warto pomagać!

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Jesteście wspaniali!!!

W dniu 20 września Ekonomik włączył się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata - Polska 2019”. Wolontariusze wraz z opiekunami porządkowali fragment Parku Miejskiego. Pomimo ciężkiej pracy atmosfera była niezwykle pozytywna. W ciągu półtorej godziny udało się uzbierać kilkanaście worków butelek, plastiku i innych odpadów. Pokazaliśmy jak niewielkim gestem wspólnie możemy zmieniać świat na lepszy!

Tekst: Beata Kapcia, fot. Martyna Plewnia