• Szkolna Sekcja Wolontariatu

• Rok szkolny 2023/2024

• 15 września br. uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami p. Katarzyną Orawczak- Gwóźdź oraz p. Beatą Kapcią dołączyli do 30. edycji akcji „Sprzątanie Świata- Polska!” pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Celem akcji jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Udało się zebrać 17 worków odpadów z okolic Parku Miejskiego. Brawo Ekonomik!

Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych. Uczniowie ze Szkolnej Sekcji Wolontariatu posprzątali najbardziej zaniedbane groby na pobliskim cmentarzu. Dziękujemy młodzieży za ogromne zaangażowanie!

Ten weekend obfitował w akcje dobroczynne. Uczniowie z Sekcji Młodzieżowej Caritas wzięli udział w zbiórce żywności w Lidlu oraz obsługiwali nasze stoisko na Kiermaszu Bożonarodzeniowym . Cudowna atmosfera świąteczna oraz ogromne zaangażowanie naszych uczniów zaowocowały pełnymi koszami zebranej żywności dla potrzebujących. Dochód z kiermaszu ( 834,65) przeznaczymy na pomoc dla uczniów w trudnej sytuacji życiowej. Bardzo dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i wielkie serca!

W tym tygodniu odbyła się w naszej szkole akcja„ Podziel się książką”. Bardzo dziękujemy za wszystkie podarowane książki, liczny udział w kiermaszu oraz ogromne zaangażowanie klasy 2a w organizację wydarzenia. Zebrane środki przekazujemy na cele uczniowskie.

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce darów dla Podopiecznych DPS „Pomocna Dłoń”. Zebraliśmy ponad 26 kg słodyczy. Dzięki Wam Seniorzy będą mieli słodkie Święta :)

W tym tygodniu sfinalizowaliśmy kolejną akcję charytatywną w naszej szkole.

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę kubków i pościeli dla Podopiecznych DPS „Pomocna Dłoń”. Zebraliśmy 293 sztuki kubków oraz 45 kompletów pościeli!

To niesamowity wynik! Dziękujemy również pani Katarzynie Noga-Pośpiech, która wraz z klasą 5d zorganizowała sesję zdjęciową oraz niezawodnej pani Annie Howaniec, bez pomocy której żadna zbiórka w naszej szkole nie byłaby możliwa.

W niedzielę 17 marca w salkach przy parafii MB Uzdrowienie Chorych odbył się kiermasz wielkanocny, na którym uczniowie z Sekcji Młodzieżowej Caritas obsługiwali nasze stoisko. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, wykonane piękne ozdoby oraz cudowne słodkości. Udało się zebrać 656 zł, które przeznaczymy na pomoc dla dzieci z Afryki oraz inne cele wolontariatu.