• Szkolna Sekcja Wolontariatu

• Rok szkolny 2020/2021

• Wspólnie z naszą absolwentką Marzeną Komudą oraz jej pracodawcą panem Tomaszem Piekarskim - właścicielem firmy STRONG-PC udąło się sfinalizować akcję pomocową dla Patryka. Zebraliśmy bardzo wiele artykułów, które z pewnością pomogą chłopakowi rozpocząć samodzielne życie. Ekonomik lubi pomagać! Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie.

W połowie czerwca kończymy tegoroczną edycję akcji Ekonomik nakręcony na pomaganie. Tym razem zebrane nakrętki przekażemy na leczenie i rehabilitację dzielnej Hani Zając z Radzionkowa. Więcej na temat Hani można przeczytać na https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/hanna-zajac/

Bardzo dziękujemy za aktywny udział w akcji. Jeśli jeszcze ktoś zechce się przyłączyć, to czekamy do 15 czerwca. Nagrodzimy pochwałą do dziennika (wystarczy napisać wiadomość).

Akcja dla Patryka!
            W naszej szkolnej bibliotece trwa zbiórka chemii gospodarczej, kosmetyków oraz nowych rzeczy do wyposażenia mieszkania dla 19 letniego Patryka. Jest on wychowankiem domu dziecka i przyszedł czas na usamodzielnienie. Odziedziczył kawalerkę po zmarłym ojcu, ale wymaga ona solidnego remontu.
            Do tej pory udało się zebrać m.in.: komplet filiżanek, dwa komplety sztućców, dwa garnki, komplet szklanek, dwa ręczniki. Akcja trwa do 1 czerwca. Liczymy na Wasze zaangażowanie.

Serdecznie dziękujemy społeczności Ekonomika za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za Wasze zaangażowanie i życzliwość.
            Dziękujemy też uczestnikom warsztatów terapeutycznych Dziennego Oddziału Psychiatrycznego przy ul. Piłsudskiego 18 oraz ich opiekunowi Pani Patrycji Dobrowolskiej za włączenie się w akcję.
            Wspólnie wykonaliśmy 85 ślicznych kartek Wielkanocnych, które zostały przekazane do Szpitala Św. Kamila oraz DPS Przyjaźń.

KARTKA DLA PACJENTA  - Obrazek 1 KARTKA DLA PACJENTA  - Obrazek 2 KARTKA DLA PACJENTA  - Obrazek 3

Światowy Dzień Chorego - 11 lutego. Uczniowie naszej szkoły zrobili mini prezenty dla chorych z Oddziału Covidowego oraz paliatywu w szpitalu oo. kamilianów. Były to origami z dobrym słowem.

Tekst: s. Kamiliana

Bardzo dziękujemy całej społeczności Ekonomika, a szczególnie Wam drodzy Maturzyści, za aktywny udział w akcji Szkolnej Sekcji Wolontariatu "Maturzyści dla Potrzebujących".

Wspólnie zebraliśmy wiele bardzo potrzebnych rzeczy - żywność, kosmetyki, chemia gospodarcza, środki higieniczne. Udało się też skomponować trzy słodkie upominki, które sprawią, że Święta Ani, Artura i Tomka będą naprawdę wyjątkowe!

Ekonomik kolejny raz pokazał swoje Wielkie Serce :)

Dziś dostarczone zostały do DPS „Przyjaźń” prześliczne kartki świąteczne wykonane przez Was, Drodzy Uczniowie. Bardzo dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie. Akcja się udała, pomimo zdalnego nauczania. Jesteście wspaniali!!!

Do kartek załączyliśmy świąteczne przesłanie, które skomponowała pani Joanna Bojczyk w imieniu społeczności naszej szkoły:

„A nadzieja znów wstąpi w nas
            Nieobecnych pojawią się cienie
            Uwierzymy kolejny raz
            W jeszcze jedno Boże Narodzenie…”

Z melodią kolędy,

z niosącym sosnowych igieł zapach wiatrem,

z korzennym zapachem piernika

niech ten świąteczny czas otuli Was serdecznością bliskich ludzi,

obudzi najradośniejsze wspomnienia,

a troski przyprószy zimowym śniegiem,

by pełne miłości chwile skomponowały nową melodię.

Wszystkim pensjonariuszom i pracownikom DPS Przyjaźń

uczniowie i nauczyciele Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej

niosą wyrazy pamięci.

Obecny czas pełen niepokoju nie przeszkodzi naszym myślom

podążyć do Was i cieszyć się z Wami świątecznym nastrojem”.

Niech te słowa towarzyszą nam na najbliższy czas.

Pensjonariusze przygotowali dla nas w ramach podziękowania niespodziankę - ręcznie wykonany stroik świąteczny. I to jest prawdziwa magia Świąt…

Dnia 18 września uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami p. Anną Howaniec i p. Beatą Kapcią wzięli udział w Wielkim Finale ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Uczestnicy wydarzenia posprzątali najbardziej zanieczyszczone okolice Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Udało się zebrać 41 dużych worków na odpady! Razem sprawiamy, że świat staje się piękniejszy.

W tym tygodniu udało się sfinalizować w naszej szkole akcję „Książka leczy!”, organizowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką (filia w Tarnowskich Górach). Zbiórka literatury dziecięcej została nieoczekiwanie wstrzymana przez pandemię. Mimo to, zebraliśmy wiele ciekawych książek, które umilą czas małym pacjentom Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!