• Szkolna Sekcja Wolontariatu

• Zakończyliśmy tegoroczną edycję akcji „Ekonomik nakręcony na pomaganie”. Serdecznie dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie. Każda przyniesiona nakrętka daje nadzieję ciężko chorymdzieciom, wspiera ich leczenie i rehabilitację. Jesteście wspaniali!

Sfinalizowaliśmy tegoroczną edycję akcji „Góra Grosza”. Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji oraz pomoc w jej organizacji. Udało się zebrać 127,20 zł. Środki zostały przekazane na rzecz Towarzystwa Nasz Dom, które pomaga dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Zakończyliśmy z sukcesem tegoroczną edycję akcji „Świąteczna kartka dla Seniora”. Ręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki bożonarodzeniowe dostarczyliśmy do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach oraz do Domu Pomocy Społecznej w Zbrosławicach. Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i przepiękne prace, które
            sprawią Podopiecznym wiele świątecznej radości. Macie wielkie serca otwarte na potrzeby innych.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
            wielu głębokich i radosnych przeżyć,
            wewnętrznego spokoju,
            zadumy nad płomieniem świecy,
            zwolnienia oddechu,
            nabrania dystansu do tego, co wokół,
            chwil roziskrzonych kolędą,
            śmiechem i wspomnieniami.

życzy Szkolna Sekcja Wolontariatu

W dniu 16.12 dostarczyliśmy do schroniska efekty szkolnej zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt                    w Miedarach.

Akcja realizowana jest w ramach projektu Olimpiada Zwolnieni z Teorii.
            Podsumowanie akcji „Pełna miska dla schroniska":
            - zebraliśmy 590 zł
            - zakupiliśmy  30 kg karmy, 60 kg żwirku, 15 puszek z karmą, 2 legowiska, 6 smyczy
            - ponadto zebraliśmy od Was i zaangażowanych w akcję ludzi dobrej woli: ok 40 kg suchej karmy dla psów i kotów, 10 kg żwirku, mokrą karmę w puszkach i saszetkach, smycze, obroże, środki do pielęgnacji, zabawki, ręczniki.

W imieniu opiekunów schroniska oraz zaangażowane w projekt klasy: 2a, 3a, 3d składamy serdeczne podziękowania za tak szczodrą reakcję i zaangażowanie.

Beata Kapcia, Justyna Łapińska

"Kup Pan szczotkę"

Ekonomik włączył się do ogólnopolskiej akcji pomocy humanitarnej dzieciom z Afryki. Serdecznie dziękujemy za Wasze ogromne serducha udało nam się zebrać 176 szczoteczek i 80 past do zębów. Dobro zawsze wraca.

Sprzątanie świata - Polska 2021

Dnia 17 września uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami p. Jolantą Winszczyk i p. Beatą Kapcią wzięli udział w finale ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Uczestnicy wydarzenia posprzątali najbardziej zanieczyszczone okolice Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Udało się zebrać 11 dużych worków na odpady, co jest wspaniałą wiadomością, gdyż przed rokiem zebrano 41 worków. Liczby mówią same za siebie - jest lepiej, jest czyściej, jest piękniej :)

Pocztówka dla Blanki

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Pocztówka dla Blanki” - za Waszą wrażliwość i przepiękne prace plastyczne! W szczególności pragniemy podziękować Wam drodzy Uczniowie i Nauczyciele Ekonomika, uczniom klasy 1A oraz 4A Szkoły Podstawowej Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach oraz uczestnikom warsztatów terapeutycznych Dziennego Oddziału Psychiatrycznego przy ul. Piłsudskiego 18 i ich opiekunowi Pani Patrycji Dobrowolskiej. Wysłaliśmy całe pudło wypełnione kartkami urodzinowymi oraz gadżetami z motywem dinozaurów. Wspólnie spełnimy marzenie małej Blanki! Jesteście wspaniali !!!