• Szkolna Sekcja Wolontariatu

• Rok szkolny 2022/2023

• Zakończyliśmy trwającą cały rok szkolny akcję „Ekonomik nakręcony na pomaganie”. Przekazaliśmy kilkanaście dużych worków nakrętek na leczenie i rehabilitację Kuby Goniwiechy.

Kuba Goniwiecha - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę. Małym gestem robimy wielkie rzeczy!

Uczniowie z Młodzieżowej Sekcji Caritas wraz z opiekunami odwiedzili podopiecznych Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego  w Gliwicach. Przekazano m.in. 189 paczek pampersów zebranych w Ekonomiku, SP nr 8 w Tarnowskich Górach oraz Parafii MB Uzdrowienie Chorych. Młodzież miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem ośrodka i kreatywnie spędzić czas z dziećmi.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Pielucha dla Malucha”.

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolną Sekcją Wolontariatu zorganizował w Ekonomiku obchody zbliżającego się Dnia Ziemi. W tym dniu w naszej szkole dominował kolor zielony, nie zabrakło też zwierzątek. Zebraliśmy również bardzo dużą ilość nakrętek, które przekażemy fundacji wspierającej chore dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję!

Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w organizację kiermaszu świątecznego, który odbył się w dniu 26 marca w salkach przy parafii MB Uzdrowienie Chorych. Młodzież z sekcji Caritas profesjonalnie obsługiwała nasze stoisko, na którym nabyć można było przepiękne i czasochłonne ozdoby, kartki oraz prawdziwe dzieła sztuki cukierniczej wykonane przez uczniów Ekonomika. Udało się sprzedać wszystko! W ten sposób pozyskaliśmy środki na nagrody w konkursie ekologicznym, którego szczegóły znajdziecie w ogłoszeniach.

W tym tygodniu odbyły się w naszej szkole warsztaty z masy solnej. Uczniowie wykonywali figurki baranków, by w ten sposób pozyskać środki finansowe na nagrody konkursowe dla uczniów. Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie!

11 grudnia w salkach przy Parafii MB Uzdrowienie Chorych odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez parafialny Caritas. Dzięki wspaniałej inicjatywie ojca Wojciecha Mojeckiego powołano w październiku Sekcję Młodzieżową Caritas, którą tworzą uczniowie naszej szkoły.

Na stoisku Ekonomika można było nabyć pyszne pierniki, kartki, bombki, stroiki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły.
            Wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego stoiska oraz wspomogli naszą akcję charytatywną –serdecznie dziękujemy! Zebrane pieniądze w kwocie 909,00 zł zostaną przekazane na pomoc dla uczniów Ekonomika znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę darów dla schroniska w Miedarach. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. W piękny sposób pokazaliście, że los bezpańskich zwierząt nie jest Wam obojętny :)

W dniu 24 października uczniowie z klasy 3a pod opieką Siostry Katarzyny Guźniczak i Beaty Kapci udali się na cmentarz Św. Józefa. Młodzież w geście pamięci przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych uporządkowała teren cmentarza parafialnego sprzątając zaniedbane i zapomniane groby.

Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie w akcję.

Ekonomik włączył się w ogólnopolską akcję wspierającą leczenie 18 miesięcznego Leonka Grzywy cierpiącego na SMA. Udało się zebrać 757,08 zł! Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i okazane wsparcie!!!

Drugi SPACER W PIŻAMACH za nami! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w dzisiejszą akcję! Tak jak rok temu i w tym roku młodzież EKONOMIKA wyruszyła w piżamach ulicami Tarnowskich Gór, by wesprzeć dzieci chore na choroby nowotworowe i razem z fundacją „Gdy liczy się czas…” promować aktywny styl życia. Było nas około 480.  Na rynku miasta w Tarnowskich Górach uczniowie zatańczyli Belgijkę i Jeruzalem.  Dziękujemy Wszystkim za wsparcie i  dobrą zabawę! Do zobaczenia w piżamach za rok.

Dnia 16 września uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami p. Oliwią Markefką i p. Beatą Kapcią wzięli udział w finale ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2022”. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczestnicy wydarzenia posprzątali najbardziej zanieczyszczone okolice centrum Tarnowskich Gór. Udało się zebrać 14 dużych worków na odpady. Brawo Ekonomik!