• Szkolna Sekcja Wolontariatu

• Rok szkolny 2013/2014

• Pod koniec roku szkolnego nasi wielcy i nieliczni wolontariusze uczestniczyli w Pikniku - "Powitanie Lata 2014" w Domu Pomocy Społecznej Przyjaźń.
            Wszystkim zaangażowanym w umilenie czasu pensjonariuszom DPSu serdecznie dziękujemy!

W dniu 22.05.2014 r. grupa wolontariuszek ze Szkolnej Sekcji Wolontariatu wzięła udział w grillu organizowanym w Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach. Dziewczęta pomagały pracownikom w czynnościach organizacyjnych oraz umilały zabawą i rozmowami czas pensjonariuszom.

W dniu 7.04.2014 r. uczennice klasy IV TOR (Ewa Malik, Aleksandra Oblak, Patrycja Wyląg) wraz z p. Joanną Kaligą odwiedziły mieszkanki DPS-u przy ul. Gliwickiej. Pensjonariuszki miło spędziły czas i poczęstowały się sałatką owocową przygotowaną przez wolontariuszki.

Wszystkim odważnym krwiodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji krwiodawstwa, która odbyła się w dniu 6 marca 2014 r. Szczególne podziękowania kierujemy do: Agaty Wiśniewskiej (II C), Anety Zimnowoda (IV TOR), Patrycji Szyguła (III C), Marty Kucharczyk (III A), Julii Respondek (III A), Pawła Wachowskiego (III C), Przemka Tymińskiego (IV B), Olgi Dorabiały (III C).

Dzięki Waszej pomocy św. Mikołaj dotarł już 5 grudnia z pełnymi reklamówkami słodyczy do dzieci z Domu Dziecka w Bytomiu Stolarzowicach. Rogi renifera podarowane przez uczniów klasy 4a podkreślały klimat świąteczny i sprawiły dzieciom dużo radości. Dziękujemy za dobre serce i świąteczny gest tym, którzy włączyli się w akcję zbiórki słodyczy, oraz tym, którzy chętnie wybrali się z orszakiem świątecznym do Domu Dziecka, a ponieważ obiecaliśmy, że znów przyjedziemy, oznajmiamy, źe akcja powoli wpisuje się w naszą tradycję i... liczymy na Ciebie :D

Opiekunowie akcji z wolontariatem

więcej na: www. e-ekonomik.blogspot.com

Z inicjatywy Dominiki Szołtysik z klasy III b TE, Ekonomik włączył się  w tym roku w akcję SZLACHETNA PACZKA. Wybraliśmy rodzinę z powiatu tarnogórskiego, która jest w trudnej sytuacji życiowej. Matka nie pracuje, gdyż wychowuje chorą na astmę 6-letnią córkę, 10-letni syn także ma problemy zdrowotne, a ojciec w ostatnim czasie stracił pracę.

Podczas zbiórki pieniędzy wśród uczniów oraz pracowników zgromadziliśmy 2003 zł. Otrzymaliśmy także zabawki, materiały biurowe oraz używaną odzież. Za zebrane pieniądze kupiliśmy przede wszystkim długoterminową żywność, ubrania, środki czystości oraz używaną pralkę automatyczną. Ponadto wykupiliśmy bon o wartości 400 zł na lekarstwa do apteki.

Szczególne podziękowania za zbiórkę pieniędzy należą się klasom: I a TE, I b TE, I c TH/TOR, II a TE, II c TOR, III a TE, III b TE oraz IV a TE.

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Więcej o projekcie na: www.szlachetnapaczka.pl/

Szkolna Sekcja Wolontariatu przekazała mamie Benjamina Pająk (niepełnosprawnego chłopca z Kalet) ok 100 kg nakrętek.

Wszystkim zaangażowanym nakrętkowiczom w imieniu Benjamina i jego rodziny składamy serdeczne podziękowania!

5 listopada odbyła się w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za podarowanie innym cząsteczki siebie :)

W dniu 23 października 2013 r. nasi wolontariusze uczestniczyli w Biesiadzie Śląskiej w Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach. Podczas zabawy tanecznej szkolna reprezentacja umilała czas pensjonariuszom.

Kolejna akcja w listopadzie tym razem pod hasłem andrzejkowych wróżb. Zapraszamy wszystkich chętnych do nawiązania współpracy z DPSem!