• Erasmus+ rusza rekrutacja

• Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach realizuje projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-00005499 w ramach przyznanej akredytacji w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób.

19 uczniów kształcących się w kierunkach technik ekonomista, technik reklamy, technik spedytor wyjedzie na zagraniczny staż do greckich przedsiębiorstw
              w terminie 17.04.2023 – 12.05.2023 r. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i umiejętności praktycznych uczniów, zwiększanie szans przyszłych absolwentów na znalezienie pierwszej pracy tuż po zakończeniu edukacji w szkole. Ponadto udział w międzynarodowej mobilności przyczyni się do:

• podniesienia kompetencji zawodowych, umiejętności i doświadczenia,
              • podniesienia umiejętności językowych,
              • podniesienia umiejętności społecznych, interpersonalnych,
              • osiągania lepszych wyników w nauce, zwiększenia motywacji
                do podejmowania różnorodnych inicjatyw edukacyjnych,
              • wzrostu poczucia własnej wartości, usamodzielnienia,
              • wzrostu świadomości międzykulturowej, nawiązania kontaktów międzynarodowych.

Uczniowie zakwalifikowani do projektu uczestniczyć będą we wsparciu językowo-kulturowo-pedagogicznym organizowanym w szkole, które pozwoli im przygotować się do udziału w mobilności.

Umiejętności, kwalifikacje i kompetencje nabyte podczas staży zostaną potwierdzone poprzez uznawane w całej Europie dokumenty Europass Mobilność.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące rekrutacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w zakładce Erasmus+

• Studniówka 2023

• Tegoroczną studniówkę maturzyści z Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach zorganizowali w Sali Bankietowej Alfa w Mierzęcicach. W bieżącym roku szkolnym w "Ekonomiku" są 3 klasy maturalne. Bawili  się ze swoimi osobami towarzyszącymi do białego rana.

Impreza zaczęła się o godzinie 20. Wychowawczyni klasy 4c mgr Aleksandra Koziol w imieniu Dyrekcji  powitała gorąco wszystkich przybyłych gości, życzyła świetnej zabawy i co najważniejsze - życzyła powodzenia na zbliżającym się egzaminie dojrzałości.

Następnie zgodnie z tradycją przyszedł czas na obowiązkowego poloneza. Uczniowie ćwiczyli układ bardzo długo, a efekty ich ciężkiej pracy były widoczne na parkiecie. Polonez na studniowce w wykonaniu maturzystek i maturzystów tarnogórskiego Ekonomika imienia Karola Goduli w Tarnowskich Górach został nagrodzony gromkimi brawami.

Po tradycyjnym polonezie wychowawcy: mgr Beata Kusiak, mgr Andrzej Grochowina oraz mgr Aleksandra Koziol wznieśli toast za tegorocznych maturzystów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Jasełka

• Mamy już Nowy 2023 rok, a my wciąż wracamy myślami w ten okres przedświąteczny z fantastycznym występem naszych uczniów w Jasełkach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.