• Olimpiada Zwolnieni z Teorii

• W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii grupa projektowa BigWallet z klasy 3d nawiązała współpracę z bankiem ING.

Podczas spotkania pracownicy placówki odpowiedzieli na pytania dziewczyn dotyczące kont dla młodych, narzędzi pomocnych przy oszczędzaniu. Dziewczyny zostały również odprowadzone po każdym sektorze banku.

Zapraszamy na Instagram BigWallet

• Zwolnieni z Teorii

• W dnia 17-18.03 w ramach projektu Zwolnieni z Teorii uczestnicy grupy EduŁapka przeprowadzili autorskie zajęcia wśród uczniów Ekonomika. W lekcjach edukacyjnych uczestniczyły dwie klasy. Podczas zajęć poruszana była tematyka opieki nad zwierzętami, terapii i rehabilitacji z udziałem zwierząt oraz zasad prawidłowego dbania i przygotowania się do posiadania pupila w domu.

W ramach projektu odbyło się również spotkanie z wolontariuszką ze Stowarzyszenia Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt” z Tarnowskich Gór panią Beatą Smyła.
              Podczas spotkania prowadząca przybliżyła zagadnienia związane z pracą schroniska oraz problemu bezpańskich zwierząt w Tarnowskich Górach. W spotkaniach uczestniczyło pięć klas oraz kotek ze schroniska;)

Tekst: Justyna Łapińska

• Warsztaty dla klas VIII

• 16 i 17 marca odbyły się w naszej szkole Warsztaty dla Klas VIII. Odwiedziło nas blisko 400 uczniów. Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali tajniki zawodu Technik Ekonomista, Technik Reklamy i Technik Spedytor. Wszyscy bawili się świetnie! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do Ekonomika TG! Pamiętajcie o dniach otwartych 5 i 6 kwietnia, a także 20 i 21 kwietnia!

tekst: Iwona Urbas

• Dni Otwarte w Ekonomiku!!!

• Ósmoklasisto!

W dniach 5-6 kwietnia zapraszamy Cię do Ekonomika na Dni Otwarte!

Czekamy na Ciebie od godziny 9:00 do 14:00.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz odwiedzić nas w tym terminie, nic straconego!

Jesteśmy otwarci dla Ciebie również 20 i 21 kwietnia od godziny 16:00 do 18:00.

A jeśli masz ochotę przyjechać w innym dniu, zadzwoń do nas i umów się osobiście!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj! Czekamy na Ciebie!

• Kierunki kształcenia

• Економічно-комерційнийнавчальний центр у Тарновських Горах, вул.Sobieskiego 5www.ekonomiktg.edupage.org e-mail: zsetg@poczta.onet.pl тел. 32 285 29 28(Можна здобути освіту за професіями: технік- економіст, технік-рекламник, технік- експедитор).

• Dzień Kobiet w Ekonomiku

• Samorząd Uczniowski dziękuję za włączenie się w akcję DZIEŃ BEZ PLECAKA!

Wykazaliście się wielką kreatywnością i poczuciem humoru ;)

• Samorząd Uczniowski dla Ukrainy

• Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za wsparcie i przyłączenie się do kwest na rzecz pomocy Ukrainie.Podczas kiermaszu ciast oraz zbiorki do puszki zebraliśmy łącznie imponującą kwotę 754,18 zł.Po uzgodnieniu z trójkami klasowymi przekazujemy jeszcze 200 zł ze środków Samorządu. Cała kwotę wpłacamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który w Tarnowskich Górach koordynuje pomoc dla gości z Ukrainy.

• Ekonomik dla Ukrainy

• Wielkie serca uczniów tarnogórskiego Ekonomika dla Ukrainy !!!
              Wydarzenia, których jesteśmy świadkami w ostatnim czasie poruszyły serca całej naszej
              społeczności szkolnej, która szybko zaangażowała się w zbiórkę dla poszkodowanych i walczących
              w Ukrainie. W ciągu zaledwie kilku dni udało się zebrać dary, które zostały przekazane na pomoc
              Ukrainie i będą dostarczone poprzez Pana Serhii Donii.
              Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły tą zbiórkę!!!
              Ponownie pokazaliście swoje wielkie serca!!!♥️ DZIEKUJEMY!!!
              Szczególne podziękowania kierujemy do Przychodni Wielospecjalistycznej w Tarnowskich Górach
              za odzew na ogłoszoną akcję i dostarczenie tak potrzebnych materiałów opatrunkowych, leków i
              innych środków medycznych!♥️♥️♥️

• ERASMUS+ - rozpoczynamy rekrutację

• W ramach programu Erasmus+ 24 uczniów kształcących się w kierunkach technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik spedytor wyjedzie na zagraniczny staż do greckich przedsiębiorstw w maju 2022 r. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i umiejętności praktycznych uczniów.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Konkurs "Patriotyzm wczoraj i dziś widziany w obrazach"

• Z okazji 100 rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski zachęcamy do udziału w konkursie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych na przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej:

- wydarzeń historycznych związanych z Powstaniami Śląskimi na przestrzeni lat 1919 - 1921 lub

- wydarzeń dotyczących uroczystego przyłączenia Śląska do Macierzy.

Termin przesyłania prac: 13 maja 2022 r.