• Ekonomik na podium - konkurs z języka niemieckiego

• EKONOMIK NA PODIUM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE z j. niemieckiego!!!

Uczniowie klasy 3f: Olivia Filipczyk, Patryk Mateja i Alicja Sąpór-Koralewicz wywalczyli III miejsce w 2. etapie ogólnopolskiego konkursu „Turbolandeskunde” – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, który odbył się 22 kwietnia w Katowicach. Gratulujemy Wam sukcesu i umiejętności językowych oraz ogromnej wiedzy na temat Niemiec w zakresie geografii, historii, polityki, sztuki, kultury.  Świetne przygotowanie i znakomita praca zespołowa:)  Jesteście wspaniali:) Dziękujemy i życzymy dalszego zapału i dużo energii do podejmowania kolejnych wyzwań językowych.

Tekst: Grażyna Jarząbek

• No Backpack Day - wręczenie nagród za "milionowego" TikToka

• Wręczamy nagrody dla wszystkich zaangażowanych uczniów - i to nie jest żart z okazji prima aprilis :)

Film na Tiktoku

8 marca 2022 Samorząd Uczniowski (Olivia Filipczyk, Marysia Zając, Martyna Mika, Patryk Mateja, Kuba Wieczorek) pod przewodnictwem Pani Justyny Łapińskiej zorganizował w naszej szkole "Dzień bez plecaka". Uczniowie w bardzo pomysłowy sposób zastąpili klasyczne plecaki innymi przedmiotami, w których przynieśli podręczniki i zeszyty.

Uczennice klasy 2b: Daniela Tacka, Martyna Kuczmańska, Julia Kwiatkowska, Kinga Łazaj i Vanessa Bruner przygotowały, nakręciły i zmontowały film, który do dnia dzisiejszego ma prawie 13 milionów wyświetleń na TikToku i ogromną liczbę komentarzy ludzi z całego świata.

O sukcesie filmu napisał amerykański Newsweek

Serdecznie wszystkim zaangażowanym gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy w tak pomysłowy sposób przyłączyli się do zabawy!

Tekst: Danuta Gałachowska